ZŠ Pozořice

Web: https://www.zspozorice.cz

Státní úplná základní škola kousek od Brna, která nabízí zajímavé možnosti vzdělávání.

V roce 2020/2021 otevírají tři první třídy. Jedna je „obyčejná“, druhá je zaměřená na angličtinu, třetí je nová, badatelská.

Badatelská třída se inspiruje ve Waldorfské pedagogice a jejich tématickou výukou, pedagogové využívají Montessori a další pomůcky, lesní pedagogika inspiruje expedičními dny, kdy každý týden tráví děti jeden den venku. Výuka bude probíhat na zahradě, v parku i na jiných výpravách.

Nový koncept navazuje na stávající inovativní kroky školy, které už fungují několik let. Zde jde škola ještě více do hloubky, prohlubuje spolupráci s rodiči a individualizaci výuky.

V badatelské třídě se děti budou učit blokově, s měsíčními projekty. Učí zde dva pedagogové. Počet dětí je omezen na 15. Příspěvek je na první rok stanoven na 2500,- Kč měsíčně.

V celé škole nezvoní, na prvním stupni děti začínají ranním kruhem, na druhém stupni třídnickou hodinou. Školní družina učí polytechnickou výukou a denně alespoň hodinu tráví venku. Hovorové hodiny probíhají formou tripartity.

Jedna odpověď na “ZŠ Pozořice”

  1. Badatelská třída je perfektní kombinací klasického výukového prostředí (jsou součástí běžné školy, družiny, potkávají se v kroužcích atd.) s alternativním a individuálním přístupem. U nás se to velmi osvědčilo, syn si mohl zvykat v bezpečnějším prostředí, má svobodu ve vyjádření názoru, ale učí se i respektovat kolektiv, harmonogram celé školy atd.
    Momentálně je jich ve třídě 10 a nabírat se do šk. roku 2022/23 bude taky jen 10 dětí, budou mít zázemí v jedné třídě, sdílet budou 3 učitelky společně. Preferují se děti z Pozořic a ze spádových obcí, podle mých informací se už děti z jiných míst nemají takové velké šance do Badatele dostat.
    Protože to je nový koncept, tak se vše ještě ladí, mění, hledají se cesty, jak koncept Badatele udržet.
    každopádně za všechny rodiče můžu říct, že jsme velmi nadšení, především skvělým přístupem pedagožek, proaktivnímu vedení školy, nápaditými podněty ve výuce, parťáctvím a svobodou, kterou naše děti pod úžasným vedením pedagožek využívají k růstu vědomostnímu, motivačnímu i osobnostnímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *